Trzy dni treningu dla dzieci z trudnościami jedzenia zwiazanymi z:
- zaburzeniami napięcia mięśniowego (mózgowe porażenie dziecięce lub wiotkość przełyku)
- zaburzeniami sensomotorycznymi
- alergią pokarmową
- z pegiem (przezskorna gastrostomia endoskopowa)
Termin: 9 – 11 kwietnia 2018 (część 1)
Godziny: 10:00 – 16:00 (mogą ulec zmianie)
Informacja dla rodziców dzieci bez PEGa.
Zapisy dzieci, które nie mają PEGa prowadzone są bez wizyty u lekarza pediatry. Należy jedynie wysłać formularz zgłoszeniowy.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy
Informacja dla rodziców dzieci z PEG iem.
Zapisy dzieci z PEGiem tylko po wstępnej klasyfikacji u lekarza pediatry, rehabilitanta Agaty Trafalskiej (e-mail: [email protected], telefon: 608 497 602).
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy
Plan warsztatów dla dzieci z zaburzeniami połykania, ssania, gryzienia i żucia.
- Emocjonalny i społeczny aspekt karmienia.
- Pozycjonowanie pacjenta- prawidłowe pozycje karmienia.
- Regulacja napięcia mięśniowego całego ciała.
- Rola integracji sensorycznej w procesie karmienia.
- Techniki wspomagające prawidłowy tor oddychania.
- Torowanie prawidłowych wzorców odruchowych w obszarze ustno twarzowym (połykanie, ssanie, gryzienie, żucie).
- Ustalenie symetrii głowy i aktywizowanie ruchów języka.
- Mobilizacja i kontrola żuchwy ( ustalenie symetrii i domknięcie jamy ustnej).
- Techniki karmienia.
- Propozycje żywieniowe dla dzieci.
Prowadzące:
Yonie Bonawie (Singapur)
Yonie Bonawie – matka i terapeuta siedemnastoletniej Edury z autyzmem.
Jest wykwalifikowanym terapeutą w dziedzinie wieloprofilowej i polisensorycznej terapii z ciałem. Od 10 lat prowadzi prywatną praktykę w Singapurze i cieszy się dużym szacunkiem i uznaniem wśród rodziców i innych terapeutów. Od 2007 roku organizuje międzynarodowe turnusy rehabilitacyjne. Zapraszana jest przez różne ośrodki rehabilitacyjne w Malezji, Indonezji, Australii, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii.
Jej osobiste doświadczenia jako matki autystycznego dziecka przyczyniły się do poszukiwań nowych rozwiązań, aby poprawić jakość życia oraz stan zdrowia swojej córki. Ukończyła liczne specjalistyczne kursy i opanowała wiele technik z zakresu terapii nieprawidłowych odruchów według Dr Sally Goddard . Opanowała wschodnie techniki pracy z ciałem Jin Shin Jyutsu. Studiowała w Australii osteopatie u Toma Bowena, terapię czaszkowo – krzyżową, hipnozę oraz techniki znoszenia bólu według koncepcji Rossa Emmetta. Studiuje w USA u Dr. Bruno Chikly w Health Institute osteopatię oraz referencje i programowanie mózgu.
Jej wrodzony talent do pracy terapeutycznej w połączeniu z umiejętnościami i kreatywnością, sprawia że jest wyjątkowym terapeutą i nauczycielem.
Uzyskane przez Yonie sukcesy w rehabilitacji własnej córki oraz wielu innych osób niepełnosprawnych stanowią motywację dla rodziców i inspirację dla terapeutów.
dr Anna Regner
Jest wykładowcą na Podyplomowych Studiach Logopedii Klinicznej i Neurologopedii na Wydziale Nauk o Zdrowiu przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Przez piętnaście lat była kierownikiem Podyplomowych Studiów z Wczesnej Interwencji i Wspomagania Małego Dziecka przy DSW we Wrocławiu.
Odbyła liczne kursy i szkolenia zarówno w kraju jak i za granicą z zakresu integracji sensorycznej, masażu niemowlęcego, terapii ustno twarzowej Castillo Moralesa, terapii czaszkowo- krzyżowej, technik znoszenia bólu wg koncepcji Rossa Emmetta i inne.
Uczestniczy od wielu lat w konferencjach naukowych i turnusach międzynarodowych m.in. w USA, Kanadzie, Singapurze, Malezji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Jest członkiem Stowarzyszenia Castillo Moralesa.
Dorota Regner
Dorota Regner jest pracownikiem Kliniki Neurologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, doktorantką na Uniwersytecie Medycznym, logopedą klinicznym i dyplomowaną pielęgniarką.
Udziela pomocy logopedycznej dzieciom i dorosłym w karmieniu terapeutycznym i wspomaganiu oddychania u pacjentów z rurką tracheotomijną i/lub sondą do żołądka (PEG).
Informacje:
Turnus przeznaczony dla rodziców z dziećmi z PEG iem
Miejsce szkolenia: Wierzbice (koło Wrocławia), Zakład Opieki Leczniczej, ul. Lipowa 44
Cena: informacja u organizatora
Informacje o wpłatach – tutaj
Wszelkich informacji udziela organizator: dr Anna Regner
Kontakt: [email protected] lub +48 600 394 932
Regulamin szkolenia: PDF
Aby zapisać się na szkolenie, proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy. Skontaktuję się z Państwem telefonicznie lub przez e-mail w celu potwierdzenia zajęć.